اصلاح طرح لبخند

داشتن لبخندی زیبا، اصلی اساسی در داشتن تعاملات اجتماعی مثبت در دنیای کنونی است. لبخند زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس افراد در تعاملات اجتماعی و تأثیرگذاری مثبت روی افراد اطراف می‌شود. این روزها داشتن لبخندی زیبا با دندان‌های سفید و منظم چیزی است که همه‌ی ما خواستار آن هستیم. برای داشتن لبخندی زیبا، دندان‌های سالم و منظم نقشی اساسی دارند.

 

بهترین کلینیک دندانپزشکی

 

 • چرا زیبایی لبخند مهم است؟
 • سفید کردن دندان برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟
 • استفاده از ونیر (لمینت دندان) برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟
 • استفاده از روکش دندان برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

چرا زیبایی لبخند مهم است؟

لبخند در طول سال‌ها واژه‌ای پر استفاده برای شاعران و نویسنده‌ها، برای توصیف زیبایی بوده است. خیلی وقت‌ها مفهوم خود زیبایی با لبخند تعریف می‌شده است. دلیل این موضوع واضح است، لبخند زیبا‌ترین و مثبت‌ترین حس‌های درون وجود ما را به اطرافیان منتقل می‌کند. با لبخندی زیبا می‌توانیم تمام عشق درون وجودمان را به فرد مقابل انتقال داده و لبخندی در پاسخ به محبت خود دریافت کنیم.

جوزف ادیسون Joseph Addison، شاعر و نویسنده‌ی مشهور بریتانیایی بیان می‌کند: «نقشی که طلوع آفتاب برای گل‌ها دارد، لبخند برای انسان‌ها دارد.»
زیبایی چنین عنصر رؤیایی که الهام هزاران شاعر و نویسنده در طول صدها سال بوده است، البته اهمیت بی‌حد و اندازه‌ای دارد. داشتن لبخندی زیبا به ما کمک می‌کند نقشی زیبا در ذهن افرادی که دوستشان داریم، داشته باشیم. اعتماد به نفس ما تا حدود زیادی به ظاهر ما وابسته است. لبخند یکی از مهم‌ترین و اساسی‌‌ترین عناصر زیبایی ظاهری مال است. زمان لبخند ما، افراد باید بتوانند لذت دیدن دندان‌هایی زیبا و دریافت انرژی مثبت ما را داشته باشند. تنها در این صورت است که می‌توانیم روز‌ها و شب‌های رؤیایی را با افرادی که دوستشان داریم، بسازیم.

رابطه‌های کاری ما چه بخواهیم بپذیریم و چه نخواهیم، تا حدود بسیار زیادی در تعامل نزدیک با زیبایی ظاهر ما است. با داشتن ظاهری آراسته و مناسب می‌توانیم پیشرفت‌هایی را که می‌خواهیم در کار خود داشته باشیم. برخی از تحقیقات ثابت کرده‌اند که دندان‌هایی زیبا نقشی مهم در موفقیت سیاست‌مداران در انتخابات دارد. زیبایی چنین بخش مهمی از ظاهر ما قاعدتاً امری بی‌اهمیت برای رابطه‌های کاری ما نیست.

با این حال بسیاری از افراد دچار مشکلات مختلفی در رابطه با ظاهر دندان‌های خود هستند. اصلاح طرح لبخند تنها راه‌حل برای بازگردادن زیبایی به لبخند ما است. در اصلاح طرح لبخند، دندان‌پزشک ما با روش‌های مختلف اقدام به زیباسازی لبخند ما کرده و این عنصر مهم برای اعتماد به نفس ما را بازسازی می‌کند. هزینه اصلاح طرح لبخند برای به دست آوردن اعتماد به نفس و موفقیت‌های مختلف کاری و شخصی چندان زیاد به نظر نمی‌رسد. در ادامه درباره‌ی انواع روش اصلاح طرح لبخند به صورتی کامل‌تر خواهید خواند.

سفید کردن دندان برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین عوامل از بین برنده‌ی زیبایی لبخند، تغییر رنگ دندان‌ها است. این تغییر رنگ می‌تواند دلایل مختلفی را داشته باشد. افرادی که می‌خواهند لبخند زیبای خود را در مدت کوتاهی به دست آورند به سفید کردن دندان اقدام خواهند کرد. سفید کردن دندان چندان زمان و سختی خاصی نداشته و دندان‌پزشک شما می‌تواند در مدت زمانی کوتاه شما را به زیبایی مورد انتظارتان در این مورد برساند.

عوامل زیادی در تغییر رنگ دندان موثرند که برخی از آن ها:

 • استعمال توتون
 • نوشیدن بیش از حد قهوه، چای و دیگر نوشیدنی‌های تأثیرگذار روی رنگ دندان
 • عدم توجه به بهداشت دندان

استفاده از ونیر (لمینت دندان) برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

استفاده از ونیر دندان که اغلب به عنوان لمینت دندان شناخته می‌شود یکی از روش‌های رایج برای اصلاح طرح لبخند است. لمینت دندان برای پوشش قسمت‌های مختلفی که زیبایی دندان‌های شما را تحت تأثیر قرار داده است به کار می‌رود. لمینت دندان تأثیر بسیار زیادی در زیبایی بخشیدن به دندان شما می‌تواند داشته باشد

   ونیر دندان به سطح جلوی دندان شما متصل شده و رنگ، ظاهر و اندازه‌ی دندان شما را می‌تواند تغییر دهد. معمولاً لمینت دندان از جنس پرسلان است که دارای استحکام و هماهنگی بسیار خوبی با لثه است. با استفاده از لمینت دندان به بهترین شکل می‌توانید دندان شکسته، بد شکل، فاصله‌ی میان دندان‌ها و دیگر موارد را حل کنید.

داشتن دندان شکسته می‌تواند ظاهر لبخند شما را تا حد بسیار زیادی تحت‌تأثیر قرار داده و ظاهر مطلوب شما را از بین ببرد. از این رو اصلاح طرح لبخند در این مورد بسیار حیاتی است. استفاده از ونیر دندان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای حل این مشکل است. برای انجام این کار در آغاز پزشک شما یک کنترل کلی روی دندان‌های شما خواهد داشت و به احتمال زیاد اقدام به عکس‌برداری با اشعه‌ی ایکس از دندان‌های شما خواهد کرد. این کار به دندان‌پزشک کمک خواهد کرد که به شکلی بهتر اقدام به استفاده از لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند شما کند.

 

استفاده از روکش دندان برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

استفاده از روکش دندان تنها برای موارد زیبایی به کار نمی‌رود و برای محافظت از دندان نیز می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. با این حال استفاده از روکش دندان به عنوان یکی از راه‌های محبوب اصلاح طرح لبخند مورد توجه است. از جمله مواردی که در آن‌ها استفاده از روکش دندان توصیه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محافظت از دندان ضعیف (به عنوان مثال، به دلیل پوسیدگی دندان) از شکستگی
 • برای بازسازی دندان شکسته و دچار مشکل
 • نگه‌داشتن پل دندانی (بریج) در جای خود
 • پوشش دادن دندان بدشکل و یا بدرنگ برای اصلاح طرح لبخند
 • برای پوشش ایمپلنت دندانی
 • برای بهبود زیبایی دندان