بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان

بیلیچینگ دندان

تا چه حد با بلیچینگ آشنا هستید؟

تفاوت بیلیچینگ و جرم گیری چیست؟

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها به دو روش انجام پذیر است:
1- بیلیچینگ به روش office یا مطبی
2- بیلیچینگ به روش home یا خانگی

در روش مطبی بیلیچینگ: طی ۴۰ دقیقه‌ رنگ دندان ها با مواد مخصوص و اشعه خاص و محافظت های ویژه ، چند درجه سفید شده این روش چون با قدرت زیاد و طی زمان کوتاهی که بلیچینگ انجام میشه احتمال حساس شدن دندان ها خیلی زیاد بوده و درصد بالایی از بیماران از حساس شدن دندان‌هایشان شکایت می‌کنند.

 

روش خانگی بیلیچینگ: دندانپزشک برایتان قالبی متناسب با دندان‌هایتان درست می‌کند که مواد مخصوصی را طی حداقل ده شب روی آن ریخته و روی دندان‌هایتان می گذارید که ۴تا ۶ ساعت با دندان‌هایتان باید در تماس باشد ، در صورت حساس شدن دندان‌ها درمان چند روز متوقف شده و حساسیت دندان با استفاده از خمیردندان و مواد ضد حساسیت رفع می‌شود .

روش خانگی تجدید پذیر هست و درصورت برگشت رنگ دندان، بیمار به علت داشتن قالب و استفاده دوباره مواد سفید کننده مجددا به رنگ دلخواه می رسد . ماندگاری هر دو روش به ساختار دندان ، رژیم غذایی بیمار و مقدار استفاده از مواد رنگی و… بستگی دارد .

 

جهت رزرو وقت و اطلاع از قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید
02126767490
کلینیک دندانپزشکی آرن شهرک غرب

اگر دندان های مرتب و بدون هر گونه لکه ها و نقایص ژنتیکی دارید، بلیچینگ می‌تواند بهترین انتخاب برای روشن شدن دندان های شما باشد. بلیچینگ یعنی روشن کردن دندان‌ها توسط ماده ای به نام هیدروژن پروکساید و یا کارباماید پروکساید. در این عمل با نفوذ مایع بیلیچینگ به داخل مینا و عاج، رنگدانه‌های دندان خارج شده و باعث می‌شود دندان یک تا سه درجه (بسته به مقاومت دندان که در افراد متفاوت است) تغییر کند. در واقع در این روش دندان‌ها سفید نمی‌شود بلکه از میزان زردی آن‌ها کاسته شده و روشن‌تر می‌شوند.

درمان بلیچینگ هیچ آسیبی به مینای دندان و بافت‌های نرم پیرامون آن وارد نمی‌کند. فراموش نکنید بلیچینگ هیچ تاثیری بر دندان‌های ترمیم شده با آمالگام (مواد غیر همرنگ) و روکش دندان ندارد و باعث از بین رفتن لکه‌های سفید روی دندان نمی‌شود. لکه‌های سفید نقایص ژنتیکی بوده و فقط با درمان ونیر کامپوزیت و یا لمینت سرامیکی قابل درمان است.